11 maja 2020

PiS-mordowanie Polski

PiS-mordowanie Polski

Podziel się ze znajomymi

J. Kaczyński, A. Duda, M. Morawiecki, Z. Ziobro, …, wszyscy senatorowie i posłowie PiS oraz wspierający ich hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego, odpowiadają za największą dewastację kraju w powojennej Polsce.


Niewielu zdaje sobie sprawę z faktu, że za tej opresyjnej władzy straciło zdrowie i życie więcej osób niż w stanie wojennym i podczas wszystkich protestów robotniczych tego okresu łącznie.

Wstrząsnęła całym krajem najbardziej pokazowa akcja terroru politycznego i zabójstwa Pawła Adamowicza, którego morderca i wyznawca PiS-u, jak wynika z doniesień prasowych, uniknie kary za ten polityczny mord.
Podobało się tej władzy torturowanie Igora Stachowiaka, z morderczym finałem na komisariacie we Wrocławiu. Do tej pory, tuszując sprawę, władza doprowadziła do postawienia zarzutów świadkom, a nie mordercom czy prominentnym działaczom PiS-u, którzy zaangażowali się w mataczenie i wspieranie sprawców zakatowania niewinnego człowieka. Zarzuty dla morderców w mundurach brzmią jak pogarda dla prawa – przekroczenie uprawnień. Zaledwie Parę dni temu policjanci zamordowali człowieka w Piwnicznej-Zdroju, bo chciał kupić piwo. Niewiele osób wie o zastrzeleniu przez Policję Adama Czerniejewskiego – 21-letniego mieszkańca Konina.
Nie żyje Dawid Kostecki „Cygan”, znany bokser, który ujawnił podkarpackie afery seksualne z udziałem prominentnych działaczy rządzącej partii. Przebywając w zakładzie karnym, podobno popełnił samobójstwo, wieszając się na leżąco i jest tylko jednym z przykładów seryjnych śmierci w więzieniach PiS-u.
Moją odrazę wywołuje prezentowane przez obóz władzy zadowolenie ze śmierci, co najmniej 60 byłych funkcjonariuszy państwowych, w wyniku ustawy represyjnej PiS.
Niewyjaśnione są okoliczności śmierci Andrzeja Leppera, byłego komendanta głównego policji, generała Sławomira Petylickiego twórcy „Gromu”, czy pułkownika Sławomira Berdychowskiego — dowódcy jednostki specjalnej AGAT. Nie wiadomo, kto zamordował posła na sejm, na drodze, sprawca wypadku drogowego zawrócił, aby ostatecznie dobić rannego polityka.


PiS-władzę obciąża śmierć,

przez samospalenie, Piotra Szczęsnego, ale też innej utajnionej przez władze śmierć w dniu 30 kwietnia 2019 r. pod Kancelarią Rady Ministrów.
Pamiętamy Barbarę Blidę, której śmierć, podczas zatrzymania w domu przez władze, zakończyła się wielkim sprzątaniem i zmianą umundurowania sprawców, zanim Z. Ziobro ujawnił tragedię tej swojej propagandowej akcji.
Nikt nie zliczy zahamowanych przez Z. Ziobrę przeszczepów, a więc ludzi skazanych na śmierć. Wycofanie się rządzących z dofinansowywania leków dla osób po przeszczepach, a cena tych lekarstw podniesiona została o setki procent, zablokowała leczenie setek, jak nie tysięcy ludzi.

Totalny PiS-bałagan i słynne „zmieścisz się” spowodowały tragedię smoleńską i śmierć 96 osób w tym urzędującego prezydenta, a później jeszcze pilota „Jaka”.

Śmierć towarzyszy pandemii koronawirusa,

na którą władza kompletnie nie była przygotowana. Oszukuje się ludzi, co do prawdziwych danych zachorowań i zgonów. Nie robi się dostatecznej ilości testów, a więc nie leczy się zarażonych. Jednak z tej przyczyny zamknięto szpitale i przychodnie dla pacjentów, odwołano planowane zabiegi. Trudno ocenić nawet skalę zgonów.
Trwa krucjata obecnej władzy przeciwko ludziom starszym, a przejawia się w systemowym zamykaniu szpitali, w „wyganianiu” z kraju lekarzy i pielęgniarek, w całkowitym zniszczeniu oddziałów geriatrycznych. Nie wykorzystuje się możliwości leczenia onkologicznego Polaków, bo dla partii, to za drogo. Do tego dochodzą osoby oczekujące latami na wizytę u lekarza specjalisty czy na zabiegi.


Ofiarami tej władzy są też kobiety,

dla których władza wymyśliła stosowanie przez lekarzy klauzuli sumienia.
Obliczono, że około 40 tys. Polaków umiera rocznie z powodu zatrutego powietrza, w czasie, kiedy władza zatrzymała energetyczne programy alternatywne dla spalania węgla i potęguje wielkość jego import z Rosji.
Kto policzy skalę zniszczenia i śmierci, w wyniku przemocy w rodzinie, jeśli PiS zlikwidował większość programów pomocy dla poszkodowanych?
Kto odważy się policzyć setki ofiar będących rezultatem: frustracji społecznej, wynikającej z agresji władzy, skłócenia rodzin, wzrostu spożycia alkoholu (aż o 30% na jednego mieszkańca, co jest z pewnością efektem ubocznym programu 500+).

Kto jest w stanie ukazać tragedię ludzi zwolnionych z pracy w celu udostępnienia stanowisk dla PiS-Misiewiczów czy przeniesionych karnie na drugi koniec Polski za uczciwość (jak chociażby prokurator ze Szczecina, który zmarł w Łańcucie)?


PiS-władza dopiero zaczyna się rozwijać.

Widać to po agresji propagandowej, dzieleniu ludzi, wskazywaniu wrogów, liczbie przetrzymywanych ludzi w aresztach wydobywczych, bez sądu i wyroku, po liczbie polityczno-propagandowych więźniach, takich jak chociażby niewinny Tomasz Komenda, którego skazano na 25 lat więzienia dla dobrego samopoczucia Lecha Kaczyńskiego. W niewyjaśnionych okolicznościach nagle i niespodziewanie popełnili samobójstwa w samotności, pełni chęci życia dziennikarze śledczy – Wiktor Bater oraz reporterka Polsatu Ewa Żarska, która zainteresowała się pedofilią na szczytach władzy.
Przetrzymuje się w więzieniu M. Falentę i innych, którym w ten sposób zamyka się usta przed ujawnieniem prawdy o patologii rządzących.

Przemoc policjantów wobec pokojowo protestujących członków opozycji demokratycznej jest już standardem tej władzy. Nawet w rocznicę Powstania Warszawskiego czy Święta Niepodległości pokazali swoje siłowe wsparcie dla faszyzmu. Zamordowano człowieka w Warszawie, bo nie podobały mu się barierki na Krakowskim Przedmieściu miesięcznicy smoleńskiej.


Wybuch nienawiści PiS-policji politycznej

i jej nadzorców wywołało nawet tak neutralne słowo, jak KONSTYTUCJA. Teraz i za nie można być zatrzymanym, spisanym, a jeśli jest się prawnikiem — można pożegnać się z zawodem.
PiS nie tylko morduje ludzi. Jego łupem jest też przyroda. Do swoich sukcesów zalicza masowe wycinki lasów i puszczy. Cieszy go każde ścięte drzewo, nawet w wielkich miastach, gdzie parki i każda roślina decydują o jakości powietrza.

Ślepa i chora potrzeba niszczenia każe tym wrogom przyrody zabijać również zwierzęta.
Masowe mordowanie zaczęło się od zniszczenia dumy polskiej hodowli — stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. Doprowadzono do upadku jednego z najbardziej dochodowych towarów eksportowych Polski.
Moc i twarz PiS-u mają również decydenci Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego. To myśliwi otrzymali zlecenie odstrzału bobrów, żubrów i innych chronionych gatunków. Pomysłem nieudaczników partyjnej głupoty ma być wymordowanie polskich dzików.
Co jeszcze wymyślą ci zakompleksieni i myślący inaczej ludzie?
Specjalnością partii rządzącej stało się mordowanie niezależnych myśli.
Zabijają pamięć historyczną, prawdę, przyzwoitość, skromność, empatię… Niszczą wolne myśli i zapisy konstytucyjne naszego kraju.
PiS zamordował podstawowe zasady parlamentaryzmu, wprowadził prostactwo, a wraz z nim — tolerancję dla przestępstw urzędniczych. Zniszczył prawo do wolności wyznawania wiary i religii, …


Szczyt hipokryzji

osiągnęła partia rządząca, uchwalając, pod osłoną pandemii koronawirusa wyborów pocztowych przeprowadzanych nie przez Państwową Komisję Wyborczą, a przez PiS-owski aparat władzy i urzędy pocztowe. Na uwagę zasługuje fakt, że te pseudo wybory nie mają cech konstytucyjności i nie mają możliwości prowadzenia kampanii wyborczej.
To oznacza, że zamiarem PiS-u jest raz zdobytej władzy nigdy nie oddać. Za tą myślą idą dalsze represje i przemoc wobec politycznych przeciwników.

Prokuratura Z. Ziobro odmówiła wszczęcia ponad 300 aferalnych spraw wobec zamieszania w nie członków partii rządzącej.W Polsce rządzi partia wyznawców męczeńskiej śmierci,

panów świata, sędziów ostatecznych, ciemnych sił zawiści i kompleksów, które każą jej unicestwiać wszystko, co pojawia się na jej drodze.
A to tylko po to, by pokazać swoją prymitywną moc panowania.
Każdy zakompleksiony i niedowartościowany człowiek tak już ma, że czuje silną potrzebę gotowania piekła albo, chociaż sprawiania przykrości innym. Dlatego partia, która jest zbiorem niedowartościowanych i zagubionych życiowo ludzi, tworzy swoje sukcesy przez sztuczne wywyższanie i nadawanie przywilejów indywidualnych.


Partia rekompensuje brak wykształcenia i snobizm swoich wyznawców wysokimi stanowiskami, służbowymi limuzynami, wzmożoną ochroną. Przykładem niech będzie marszałek, który się „wylatał”.
Ludzie słabi, którzy wyrastali w upokorzeniu, marzą o sile, która ich dowartościuje i pokaże, jak są mocni wielkością swoich stanowisk i wpływów. Tacy ludzie zawsze mają skłonność do przemocy i poniżania innych dla swojego dobrego samopoczucia.


Jeśli dzisiaj spotykam ludzi, którzy przyzwyczajają się do zawłaszczania kraju przez narodowo-socjalistyczną partię wyznaniową PiS szybciej, niż następuje ich percepcja rozumienia świata, to wyjaśniam: faszyzm dopiero na końcu swojego rozwoju niesie ze sobą obozy śmierci i przemysł przerobu ludzi na mydło, ale droga do tego haniebnego celu prowadzi przez umysły takich jak Wy, ignorantów, ludzi biernych, chowających się przed życiem i odpowiedzialnością, niewolników wiary, wielbicieli kłamstwa i zwykłych tchórzy.

Nie chcę się z wami tego piekła doczekać.

W tej sytuacji szokuje, że ludzie siedzą spokojnie w domach i godzą się na przemoc, nawet domową, skierowaną na nasze żony czy córki; przemoc, która staje się prawem, która staje się wylęgarnią patologii w stosunku do dzieci i rodzin.


Pozostaje nadzieja,

że chociaż ci, którzy jeszcze wiedzą, jak żyć normalnie, w poczuciu odpowiedzialności i ochrony własnego świata, wolnego od przemocy, przepojonego przyzwoitością, pójdą na wybory, których PiS nie zdoła sfałszować.

Adam Mazguła

Lista PiS-afer+ zamieciona „pod dywan” przez Zbigniewa Ziobro i Bogdana Święczkowskiego, którzy bardziej przypominają generalnych przestępców niż prokuratorów państwa. (źródło: Wieści24.pl)

 1. Afera SKOK– gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy;
 2. Afera rolna– utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom;
 3. Afera wiatrakowa– zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce;
 4. Afera samoloty VIP– kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu;
 5. Afera billboardowa– kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa;
 6. Afera z milionami na premiei pensje urzędników Kancelarii Sejmu;
 7. Afera „pilnowania internetu”– Marcin Kędryna, urzędnik prezydenta Andrzeja Dudy cenzuruje Tygodnik Podhalański;
 8. Afera „córki leśniczego”– minister Jan Szyszko załatwia pracę u ministra Mariusza Błaszczaka… na posiedzeniu rządu;
 9. Afera z wycinką Puszczy Białowieskiej– wbrew stanowisku Polaków, ekologów i UE;
 10. Afera Edmunda Jannigera, młodego doradcy Antoniego Macierewicza – tajemnicze powiązania, niejasna rola;
 11. Zamach na Konstytucję– brak przestrzegania podstawowych praw w Polsce;
 12. Afera z pijanym, uzbrojonym funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiejw Sejmie, atakującym protestujących;
 13. Afera z wypadkami SOP(wcześniej BOR) – rządowe samochody masowo rozbijane;
 14. Afera Bartłomieja Misiewicza– zachowanie niegodne członka rządu, arogancja;
 15. Afera nawałnicowa– rząd przez 3 dni nie pomógł ludziom na zniszczonych terenach Borów Tucholskich. Do dzisiaj nie przekazano pieniędzy z UE;
 16. Afera z brakiem odzyskania wraku Tupolewa– a miał się pojawić w Polsce już dawno temu;
 17. Afera toruńskaz przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka;
 18. Afera z reparacjami wojennymi od Niemiec– miały być a nie ma;
 19. Afera 27:1, czyli złośliwe głosowaniena innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko);
 20. Afera z budowaniem muru wokół Sejmu– odcinamy się od obywateli mówi PiS;
 21. Afera Igora Stachowiaka,który zmarł na komisariacie, na skutek rażenia paralizatorem – sprawa niewyjaśnooma;
 22. Afera z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym;
 23. Afera hien z PIS– szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN;
 24. Afera San Escobar– minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii;
 25. Afera z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej iniewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii;
 26. Afera z zadłużaniem Polskii realizacją obietnic wyborczych na kredyt;
 27. Afera Seicento:premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę;
 28. Afera Eurokorpusu;
 29. Afera festiwalowa w Opolu;
 30. Afera finansowa ministra Zbigniewa Ziobro– finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;
 31. Afera TW– prawa ręka Jacka Kurskiego w TVP ma być Tajnym Współpracownikiem;
 32. Afera zakazowa– propozycja wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę i wprowadzenie tego zakazu. W 2020 roku będzie zaledwie kilka niedziel handlowych;
 33. Afera ułaskawieniowa– ułaskawianie Mariusza Kamińskiego przed prawomocnym wyrokiem skazującym;
 34. Afera wycinkowa– rzeź drzew w całej Polsce;
 35. Afera wynagrodzeniowa– gigantyczne podwyżki i premie dla polityków władzy;
 36. Afera wolnościowa– ograniczenie dostępu do informacji publicznej, ignorowanie trudnych pytań,;
 37. Afera samolotowa– miliony na loty polityków, miliony na przeloty;
 38. Afera damskich bokserów z PiS– bydgoski radny Rafał Piasecki maltretuje żonę, senator Waldemar Bonkowski grozi bronią rodzinie żony;
 39. Afera referendalna Zalewskiej– milion głosów rodziców do kosza, bo byli przeciw likwidacji gimnazjów;
 40. Afera TW Wolfgang– mąż magister prezes TK agentem? ;
 41. Afera Polskiej Fundacji Narodowej– miliony na propagandę, bez żadnej kontroli;
 42. Afera męża Szydło– 25 milionów grantów z UE;
 43. Afera emerytalna– podwyższenia wieku emerytalnego rolnikom;
 44. Afera gazowa– kupowanie gazu dwukrotnie droższego od Amerykanów niż od naszych dotychczasowych partnerów – kto za to zapłaci? ;
 45. Afera ARiMR– gigantyczne kary i opóźnienia w wypłatach dla rolników;
 46. Afera Targowica– Jarosław Kaczyński potomkiem Targowiczan;
 47. Afera paskowa TVP– absurdalne paski w TVP, szkalujące opozycję i wychwalające PiS;
 48. Afera ASF– afrykański pomór świń nieopanowany przez Krzysztofa Jurgiela, likwidacja tysięcy gospodarstw hodowlanych;
 49. Afera Macierewicza– minister obrony ściga autora książki karnie i nie komentuje zarzutów;
 50. Afera nocnej legislacji– uchwalanie kontrowersyjnych ustaw po nocy, żeby nikt nie mógł się z nimi zapoznać, szybko i z błędami;
 51. Afera z zatrudnieniem synów Krzysztofa Tchórzewskiego– kolesiostwo i nepotyzm?;
 52. Afera wypchaniowa– posiadanie wypchanych zwierząt pod ochroną przez ministra Jana Szyszko;
 53. Afera „zdradzieckich mord” i „kanalii” „bez żadnego trybu”– wyzwiska rzucane przez Jarosława Kaczyńskiego z trybuny sejmowej;
 54. Afera inwigilacyjna– odbieranie wolności gospodarczych oraz inwigilacja firm doprowadzona do absurdu;
 55. Afera kreatywnej księgowości Matusza Morawieckiego– nadwyżka budżetowa okazuje się deficytem;
 56. Afera inwestycyjna– najmniejsze inwestycje od lat, fatalne wskaźniki rozwoju, innowacji;
 57. Afera z represjonowaniem protestującychw sprawie sądów;
 58. Afera kanałowa– miliardowe inwestycje w drogi wodne, z których nikt nie będzie korzystał;
 59. Afera Kongresu 590– finansowanie rządowego PR z pieniędzy państwowych spółek;
 60. Afera sosnowiecka– nepotyzm i kolesiostwo? Żona Bogdana Święczkowskiego prezesem sądu;
 61. Afera Kaczyński i Jet Air– co łączyło Jarosław Kaczyńskiego lub jego sztabowców z linią Jet Air, którą później wykupił OLT Express?
 62. Afera kartowa– urzędnicy wydali 2 miliony złotych służbowymi kartami kredytowymi;
 63. Afera z WOŚP– zakończenie wspierania dzieci przez PEKAO SA. WOŚP przenosi się do mBanku;
 64. Afera asfaltowa– asfalt do domu premier Beaty Szydło w miejscu, gdzie nigdy go nie było, czyli na ślepej drodze gruntowej wiodącej do jej domu;
 65. Afera Radomska– puste lotnisko w Radomiu, projekt prezydenta z PiS Andrzeja Kosztowniaka;
 66. Afera przekopowa– budowanie kanału przez Mierzeję Wiślaną za miliardy, które nigdy się nie zwrócą;
 67. Afera wodna– podwyżka cen wody na wsiach;
 68. Afera z gigantycznymi wpłatami od nastolatek, emerytów i kolegów Zbigniewa Ziobro na Solidarną Polskę (Matka Jacka Kurskiego wpłaciła 65 tysięcy złotych);
 69. Afera z finansowaniem ukraińskichemerytur;
 70. Afera z czystkami w wojsku, zwalniani są dobrzy dowódcy, stanowiska obsadzanie miernotami lub kolegami;
 71. Afera z projektowaniempolskiego samochodu elektrycznego, miliony na pensje, z projektu nic nie wyszło;
 72. Afera z fatalnym stanem zaopatrzenia armiina ćwiczeniach Dragon 17;
 73. Afera z rezydencją ministra Jana Szyszkoniewpisaną do oświadczenia majątkowego;
 74. Afera finansowania kampaniiminister Anny Zalewskiej oraz innych polityków PiS z pieniędzy PCK;
 75. Afera z ogromnym zadłużeniem TVPprzez Jacka Kurskiego;
 76. Afera manipulacji stenogramówna komisji Amber Gold przez Marka Suskiego i Małgorzatę Wasserman;
 77. Afera z karanym prezesem ARiMR;
 78. Afera byłej pracownicy PiS, która podpisała bardzo niekorzystną umowę na obsługę Światowych Dni Młodzieży;
 79. Afera z domem Jarosława Kaczyńskiego– ojciec Kaczyńskiego dostał go za zasługi dla władzy komunistycznej?;
 80. Afera Stanisława Piotrowicza– były prokurator stanu wojennego przewodniczącym komisji sprawiedliwości w Sejmie;
 81. Afera Autosanu– polska firma przegrywa przez niedopatrzenie (?) przetarg na grube miliony?;
 82. Afera z milionem aut elektrycznych Mateusza Morawieckiego– do tej pory nie powstało ani jedno;
 83. Afera wolne sądy– zamach na niezawisłe sądy;
 84. Afera reklamowa w MON– umowa na produkcję spotu podpisana dzień po ogłoszeniu konkursu;
 85. Afera z kuzynem ministra zdrowia, którego fundacja dostała od Konstantego Radziwiłła pół miliona złotych;
 86. Afera ze śmigłowcami ratunkowymi– nie ma ich już nad morzem, decyzją Antoniego Macierewicza;
 87. Afera z Muzeum Bitwy Warszawskiej– Zaprzyjaźniony z PiS architekt wygrał konkurs na projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej;
 88. Afera zaporowa– Beata Szydło otworzyła zaporę w Świnnej Porębie, mimo, że była niedokończona a budowę zaczęto za czasów poprzedników;
 89. Afera podsłuchowa– podsłuchiwani liderzy i posłowie opozycji oraz pracownicy biur poselskich;
 90. Afera inwigilacyjna– poseł Ryszard Petru śledzony przez służby specjalne i Policję;
 91. Afera reklamowa– 2000 procent wzrostu wydatków na reklamę w propisowskich mediach;
 92. Afera dyletantów– kierowcy, aptekarze i pracownicy salonów samochodów obejmują kluczowe stanowiska w Polskiej Grupie Zbrojeniowej;
 93. Afera prezydencka– promotor prezydenta Andrzeja Dudy mówi, że prezydent złamał prawo wielokrotnie;
 94. Afera Witolda Waszczykowskiego– Fundacje Eryka Mistewicza i Marka Jurka dostaną pieniądze z MSZ;
 95. Afera Jelcza– miał dostarczyć 500 ciężarówek dla wojska, dostarczy 83!;
 96. Afera wolności prasy– Polska leci w dół w rankingu wolności mediów;
 97. Afera Wacława Berczyńskiego– amerykański lobbysta Boeinga zniszczył zakup nowoczesnych śmigłowców Caracal z Francji;
 98. Afera z kosztami miesięcznic smoleńskich– miliony na prywatne wiece partyjne Jarosława Kaczyńskiego;
 99. Afera 6 milionów na portal Tomasza Sakiewiczao puszczy białowieskiej od Jana Szyszko;
 100. Afera GROM– fala odejść z wojska;
 101. Afera fikcyjnych konsultacjispołecznych w sprawie ustroju Warszawy;
 102. Afera kolejowa– brak wagonów do transportu węgla;
 103. Afera kielecka– siostra pisowskiej wojewody dostaje pracę w Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska;
 104. Afera dieselgate– 140 tysięcy samochodów trujących powietrze jeździ po Polsce, rząd od 2015 roku nie potrafił ukarać Volkswagena;
 105. Afera PZU– Patrycja Kotecka żona ministra Zbigniewa Ziobry oraz jego brat Witold Ziobro dostali wysokie stanowiska w PZU;
 106. Afera niedrukowania prawomocnych wyrokówTK przez rząd Beaty Szydło;
 107. Afera stadninowa– Likwidacja stadnin koni i upadek znaczenia Polski w tym zakresie na świecie;
 108. Afera taśmowa– Skandaliczne taśmy Morawieckiego, na których mówi, że ludzie mają zaper**lać za miskę ryżu, że ludzie są głupi oraz cieszył się z wypadku Roberta Kubicy;
 109. Afera prezydencka– zignorowanie zabezpieczenia zarządzonego NSA przez prezydenta Andrzeja Dudę, ignorowanie porządku prawnego w Polsce;
 110. Afera ochrony PKP ŚDM– zlecenie ochrony dworców PKP w czasie Światowych Dni Młodzieży w dziwnych okolicznościach;
 111. Afera namiotu za milion– kancelaria sejmu wynajęła na polecenie PiS namiot, którego wynajem kosztował milion złotych za jeden dzień.
 112. Afera „radomska”– politycy i samorządowcy związani z układem PiS mieli dogadywać się z lokalnym potentatem budowlanym w sprawie przebiegu trasy S12;
 113. Afera KNF– 13 listopada 2018 roku Gazeta Wyborcza ujawniła stenogram rozmowy z udziałem przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Miał zapewnić przychylność państwa w zamian za 1 procent wartości Getin Noble Banku, czyli około 40 milionów złotych;
 114. Afera Nepotyzm Plus– dzieci pisowskich prominentów na wysokich stanowiskach w instytucjach i firmach, z ogromnymi zarobkami. Złote dzieci PiS;
 115. Afera dyplomatyczna– ujawnienie przez PiS korespondencji kierowanej przez amerykańską ambasador do premiera Mateusza Morawieckiego i kryzys w stosunkach amerykańsko-polskich;
 116. Afera drukarska– Wojskowe Zakłady Kartograficzne przegrały przetarg na druk materiałów dla MEN z prywatną firmą i zastosowały cały szereg środków, by się odegrać. Sprawę ujawnili dziennikarze Onetu;
 117. Afera GITD i system Viatoll– PiS miał zbudować polski system poboru opłat. W efekcie wybrano ponownie niemiecką firmę, ale za dużo wyższe pieniądze. Raport NIK na temat nieprawidłowości utajniono ;
 118. Afera rzecznika CBA– miał wziąć duży kredyt na ponad 150 tysięcy złotych w SKOK Wołomin ale spłacił tylko kilka tysięcy;
 119. Afera z sokami– rząd chce podwyższyć VAT na soki do 23% a jednocześnie obniża VAT na importowane cytrusy. To cios w polską branżę sadowniczą i przetwórczą;
 120. Afera z zarobkami „aniołków Glapińskiego”– według mediów dwie pracownice NBP mają zarabiać ponad 65 tysięcy złotych miesięcznie każda;
 121. Afera lekowa, wiceminister Ministerstwa Zdrowia zamieszany w dziwne sprawy związane z listą refundowanych leków, podał się do dymisji „ze względów zdrowotnych”. Jak widać praca w MZ nie jest zbyt zdrowia;
 122. Afera korupcyjna z byłym rzecznikiem Macierewicza, Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA i aresztowany przez sąd na 3 miesiące;
 123. Afera taśmy prawdy Jarosława Kaczyńskiego– Kaczyński deweloper, ujawniono szokujące nagrania, na których słychać, jak Kaczyński robi biznesy za 1,3 miliarda złotych z austriacką firmą. Miały powstać dwie wielkie wieże, które przyniosą PiS ogromny dochód;
 124. Afera kopertowa– ksiądz będący w radzie fundacji Kaczyńskiego miał na polecenie Kaczyńskiego dostać kopertę z 50.000 złotych za podpisanie zgody na budowę wieżowców,;
 125. Afera 100-lecia niepodległości– wydanie 240 milionów złotych na obchody 100-lecia niepodległości Polski, które były prawie niewidoczne w naszym kraju;
 126. Afera na Marszu Niepodległości– członkowie rządu z prezydentem maszerowali w Marszu Niepodległości 2018 razem z faszystami z Włoch;
 127. Afera emerytur dla pracowników resortów mundurowych– w ramach rozliczeń z przeszłością odebrano masowo świadczenia emerytalne tysiącom ludzi, bez możliwości obrony i bez udowodnienia win. Wiele osób popełniło samobójstwo;
 128. Afera Kujdy– wieloletni prezes NFOŚ oraz bliski współpracownik Kaczyńskiego, Kazimierz Kujda, okazał się aktywnym współpracownikiem SB za komuny;
 129. Afera „pani Basi”, sekretarki Kaczyńskiego– okazała się być sekretarką wysokiego komunistycznego generała z czasów Jaruzelskiego i obracała się w tych kręgach zanim zaczęła pracę z Kaczyńskim;
 130. Afera węglowa– prezydent Duda na szczycie klimatycznym w Katowicach zadeklarował, że węgiel jest strategicznym surowcem Polski (podczas gdy cały świat od niego odchodzi z uwagi na zanieczyszczenie powietrza);
 131. Afera z CPRK– odebranie przez rząd finansowania Centrum Praw Kobiet, świadczącemu pomocy kobietom, ofiarom przemocy domowej. Kuriozalne uzasadnienie, że centrum nie pomaga mężczyznom;
 132. Afera licealna– kumulacja dwóch roczników licealistów w 2019 roku powoduje ogromny bałagan w oświacie oraz brak miejsc w liceach. Wiele osób nie dostanie się do wymarzonych szkół;
 133. Afera energetyczna– podwyżki cen energii, wynikające z zaniedbań w sektorze energetycznym, cena energii na giełdzie w Niemczech niższa, niż w Polsce;
 134. Afera importu węgla z Rosji– za czasów PiS Polska importuje najwięcej węgla z Rosji w swojej historii;
 135. Afera rozdawania żywności ukradzionej z PCKw ramach kampanii wyborczej PiS na Dolnym Śląsku – w tej sprawie ma być przesłuchana Anna Zalewska;
 136. Afera z nazistowskimi urodzinami, które nakręciła telewizja TVN. W śledztwie przesłuchano dziennikarzy ale nie ruszono osób, które organizowały owe urodziny;
 137. Afera Mierzeja i brak poszanowania prawa– Rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej przed uzyskaniem wymaganych prawem zezwoleń;
 138. Afera kierowcy Macierewicza– okazało się, że w momencie wypadku pod Toruniem nie miał wymaganych prawem uprawnień do kierowania;
 139. Afera z kolekcją Czartoryskich, odkupioną za ogromne pieniądze przez wicepremiera, Piotra Glińskiego;
 140. Afera rozdawnictwa trzynastek w resorcie rolnictwa– minister Ardanowski rozdał blisko 265 milionów nagród, rekord w historii resortu. Za Polexit, ASF czy może nowe podatki i podwyżki dla rolników;
 141. Afera podkomisji smoleńskiej Macierewicza– miliony złotych wydano na działania, które do niczego nie doprowadziły;
 142. Afera imigracyjna– rząd Mateusza Morawieckiego ściągnął rekordową liczbę muzułmanów do Polski, chodzi o ponad 17 tysięcy osób, najwięcej z całej Unii Europejskiej w ostatnich dwóch latach,
 143. Afera z wykładami Andrzeja Dudy– zanim został prezydentem, opłacał przyjazdy do Poznania i noclegi w poznańskich hotelach z sejmowych pieniędzy ale wykładał w tym czasie na prywatnej uczelni;
 144. Afera przekazywania pieniędzy z NFOŚ dla spółki powiązanej z PiS– Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2018 roku wydał pół miliona zł na reklamy,  najwięcej otrzymała powiązana ze Srebrną spółka Forum,
 145. Afera elektromobilności– niemiecka firma zarobi na zbudowaniu polskiego samochodu elektrycznego, bo spółka Electromobility Poland nie poradziła sobie z tym zadaniem przez ostatnie lata. Bez żadnego trybu? ;
 146. Afera marszałkowa– Marek Kuchciński i nieletnia ukraińska prostytutka? ;
 147. Afera tuszowania sprawy marszałka Sejmu w CBA, były agent oskarża władze CBA o ukrywanie dowodów ;
 148. Afera zabrania składek z funduszu pracy– by sfinansować obietnice wyborcze, PiS zabiera składki z Funduszu Pracy, który przeznaczony jest dla bezrobotnych, lekarzy, pielęgniarek i położnych ;
 149. Afera w służbie zdrowia– brak nadzoru, niedofinansowanie i chaos – a w konswekncji czarna seria zgonów młodych pacjentów po wielogodzinnym oczekiwaniu w izbie przyjęć szpitala ;
 150. Afera gospodarcza z Kaczyńskim– jest gotów poświęcić wzrost gospodarczy by moja wizja Polski została wprowadzona w życie – przerażające słowa Kaczyńskiego w wywiadzie, przyszłość i dobrobyt milionów Polaków pod znakiem zapytania ;
 151. Afera z opłacanymi trolami PiS w internecie– reportaż Superwizjera TVN24 ujawnia kulisy pracy farmy trolli w internecie, rozpowszechniających nieprawdziwe informacje o opozycji (sprawa portalu Newsweb) ;
 152. Afera dyplomatołków z prezydent Słowacji w tle– politycy PiS nie pogratulowali nowej prezydent Słowacji zwycięstwa, szykuje się dyplomatyczny skandal?
 153. Afera wołomińska– radny PiS oferował stanowiska i załatwienie sprawy u wojewody za poparcie PiS w radzie miasta Wołomin – jest nagranie ;
 154. Afera śmigłowcowa Macierewicza– nie było prac nad polsko-ukraińskim śmigłowcem ;
 155. Afera z trollami atakującymi strajk nauczycieli– komentarze dziwnie zbieżne z linią PiS ;
 156. Afera z zakupem śmigłowców– najdroższe śmigłowce świata! po unieważnieniu zakupu francuskich śmigłowców wielozadaniowych PiS kupuje kilka wiele razy droższych maszyn, bez znaczącego offsetu,
 157. Afera więzienie za memy– zaostrzenie przepisów kodeksu karnego – przewiduje rok więzienia za memy?
 158. Afera nieudaczników czyli zniknięcie miliona złotych z CBA– agentom zniknął milion złotych łapówki?
 159. Afera wykorzystywania dzieci w kampanii wyborczej– ulotki Beaty Szydło rozdają małe dzieci?
 160. Afera więzienie za pocałunek– PiS proponuje takie zmiany w prawie, że licealiści nie będą mogli się nawet pocałować?
 161. Afera inwigilacji nauczycieli– Według ZNP Ministerstwo Edukacji Narodowej zbierało nielegalnie dane o strajkujących
 162. Afera marszałkowa 3– propozycja cichych zmian w prawie, by osoba płacąca małoletniemu za seks nie ponosiła kary,
 163. Afera warzywna– szokujący wzrost cen warzyw i owoców,
 164. Afera Legutko– oburzające słowa o tym, że seks z nieletnim to nie pedofilia,
 165. Afera banerów PiS na kościołach– kampania do Europarlamentu odbywa się w kościołach,
 166. Afera PROW– niewydane miliony z programu rozwoju obszarów wiejskich z powodu nieudacznictwa urzędników. Do 2019 wydatkowano 15% środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na modernizację gospodarstw.
 167. Afera ubożenia emerytów– gwałtownie rośnie liczba ubogich emerytów,
 168. Afera helikopterowa– Brudziński przyleciał na wyborcze spotkanie helikopterem i przerwał mecz dzieci,
 169. Afera ustawki Morawieckiego w Super Expresie– dzieci premiera wykorzystywane dla ocieplenia wizerunku rządu i PiS,
 170. Afera pestycydowa– minister rolnictwa PiS mógł wpuścić na rynek zakazane w Unii Europejskiej środki, które zabijają pszczoły,
 171. Afera szczecińska– chcą zniszczyć dobrze funkcjonujące lotnisko w Szczecinie by przenieść pieniądze do Radomia?
 172. Afera paskowa 11– granice absurdu w TVP przekroczone,
 173. Afera bankowa– państwowe banki ratują gazetę kuzyna Kaczyńskiego?
 174. Afera – kolejne samospalenie człowieka przed Kancelarią Premiera– kolejne samobójstwo w dramatycznych okolicznościach,
 175. Afera autobusowa PKS– za czasów PiS likwiduje się kilkaset połączeń autobusowych,
 176. Afera usunięcia odpowiedzialności za przekręty na licznikach samochodowychw nowelizacji kodeksu karnego z 16 maja 2019 roku, kolejne „lub czasopisma” PiS,
 177. Afera Przyłębskiej– okazuje się, że w mieszkaniu pisowskiej prezes Trybunału Konstytucyjnego odbywają się spotkania z Kaczyńskim i Morawieckim. Trójpodział władzy to fikcja?
 178. Afera zdalnie sterowanych posłów PiS– okazuje się, że każdy poseł PiS otrzymuje przekaz dnia i musi stosować się do zaleceń partii. Po co więc w ogóle ci posłowie?
 179. Afera bankowa Morawiecki Gate– po cichu wprowadzono zapisy, umożliwiające bankom sprzedaż długów hipotecznych bez zgody kredytobiorcy. Centrum Legislacyjne Rządu nie wie kto i kiedy to zrobił!
 180. Afera kilometrówkowa ministra Wąsika. Ma służbową limuzynę ale wziął 25 tysięcy z Sejmu za przejazdy samochodem.
 181. Afera darmowych leków Szumowskiego– minister zdrowia nie dotrzymał słowa w sprawie darmowych leków i opatrunków dla chorych na ED,
 182. Afera pustych aptek– w Polsce nie można kupić wielu potrzebnych leków. Zamiast rozwiązać problem, Ministerstwo Zdrowia uruchamia… infolinię.
 183. Afera języka nienawiści– Kaczyński udaje na wybory, że się zmienia. W rzeczywistości opluwa przeciwników najgorszymi sformułowaniami,
 184. Afera Barbary Nowak– zamiast zajmować się kuratorium, uprawia obrzydliwą politykę i obarcza uczniów winą za… podwójny rocznik do liceów,
 185. Afera z ustawką Piontkowskiego– minister edukacji Piontkowski pokazał samorządowców, którzy są rzekomo zadowoleni ze zmian w oświacie. Problem w tym, że wszyscy byli… z PiS,
 186. Afera podsłuchowa i brak reakcji organów państwa– okazuje się, że afera podsłuchowa była pisana… cyrylicą. Co robią organy państwa by to wyjaśnić?
 187. Afera kilometrówkowa marszałka Marka Kuchcińskiego– mimo, że posiada służbową limuzynę i ochronę, to wziął tysiące złotych kilometrówki z Sejmu za rzekome użycie samochodu prywatnego do celów służbowych,
 188. Afera milionów Rydzyka– fundacja Tadeusza Rydzyka ma blisko 50 milionów przychodu. Skąd?
 189. Afera samolotowa Kuchcińskiego– okazuje się, że marszałek latał sobie rządowym samolotem wraz z rodziną. Zrobił sobie z państwa prywatny folwark?
 190. Afera kilometrówkowa wiceministra Andruszkiewicza. Nie ma prawa jazdy, ale wziął 90 tysięcy za przejazdy,
 191. Afera marszałka Stanisława Karczewskiego. Drogie kolacje, wynajem wilii, przeloty helikopterem w rodzinne strony,
 192. Afera Łopińskiego. Przyjaciel Kaczyńskiego mieszka w prezydenckiej wilii,
 193. Afera z lotami Morawieckiego do Krakowa. Każdego 18 dnia miesiąca Morawiecki latał do Krakowa na prywatne uroczystości związane z miesięcznicą pogrzebu Kaczyńskiego na Wawelu.
 194. Afera w Janowie Podlaskim z końmi. Fatalne wyniki aukcji, bardzo niskie ceny za najwyższej klasy konie. Miażdżący raport NIK w sprawie stadniny.
 195. Afera lotów Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński korzystał z najwyższej klasy policyjnego śmigłowca lecąc ze Szczecina na Wawel. Nie miał do tego prawa jako zwykły poseł, w tym czasie policja nie mogła korzystać ze swojego sprzętu,
 196. Afera z fundacją Elbanowskich. Wspierająca PiS fundacja popełniła liczne błędy, które wykazała kontrola NIK i musi zwrócić część pieniędzy (wcześniej otrzymała miliony z budżetu państwa),
 197. Afera Andrzeja Gwiazdy– szokująca wypowiedź wspierająca ludzi, którzy wysyłają pogróżki Aleksandrze Dulkiewicz, prezydent Gdańska,
 198. Afera Kamińskiego– skazany za aferę gruntową Mariusz Kamiński, potem ułaskawiony przez prezydenta, został mianowany ministrem spraw wewnętrznych,
 199. Afera z kłamstwem Piotrowicza– poseł twierdził, że leciał z Kuchcińskim luksusowym samolotem rządowym, bo musiał przewieźć lek dla żony. Instytut Hematologii zdementował te informacje,
 200. Afera z rzekomym samobójstwem świadka afery podkarpackiej– na ciele „Cygana” Kosteckiego znaleziono tajemnicze ślady. „Samobójstwo” zostało popełnione w areszcie na Białołęce.
 201. Afera Wyszkowskiego z IPN– poniżał prezydent Gdańska,
 202. Tajemnicza śmierć Brunona Kwietnia w więzieniu. Człowiek, który miał niedługo wyjść, popełnia samobójstwo?
 203. Afera braku ujawnienia list poparcia do KRS– pomimo prawomocnego wyroku NSA Kancelaria Sejmu nie chce ujawnić list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa
 204. Afera Plebiaka– wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie.
 205. Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów– prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą.
 206. Afera Inowrocławska– kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta.
 207. Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości.
 208. Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USAprzez Polską Fundację Narodową
 209. Afera sfałszowania plakatu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskieji próba uwikłania jej w hejt w internecie, akcja wspierana przez TVP,
 210. Afera masowych zgonów po wprowadzeniu ustawy represyjnej– kilkadziesiąt osób, funkcjonariuszy i pracowników służb, policji, wojska, urzędników zmarło po otrzymaniu tzw. „listu śmierci”, czyli decyzji o obniżeniu wysokości emerytury do głodowej wysokości, bez możliwości skutecznego odwołania się,
 211. Afera likwidacji zespołów ratunkowych w wielu miastach, na przykład Poznaniuczy Lublinie. Coraz mniej lekarzy i ratowników chroni życia Polaków. 
 212. Afera dziwnych związków ludzi WSIz Kaczyńskimi. 
 213. Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło.
 214. Afera z lodołamaczem. Kadłub lodołamacza, który miał być sukcesem czasów PiS, na tle którego fotografowali się w 2019 roku kandydaci na posłów i senatorów z PiS okazał się być posklejany taśmą i za krótki, będzie musiał być zezłomowany. 
 215. Afera mafii lekowej. Przez cztery lata rządów PiS nic nie zrobiono w tej sprawie a Polacy mogli stracić nawet 8 miliardów złotych.
 216. Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego.
 217. Afera ministra Ardanowskiego– minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom.
 218. Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny.
 219. Afera Cenzinu – firma miała stracić 4 mln złotych na skutek bałaganu i niekompetencji oraz walki pisowskich frakcji. Przelała pieniądze na niewłaściwe konto i nigdy ich nie odzyskała.
 220. Afera senacka, korupcja polityczna– PiS próbuje przejąć senatorów opozycji, by ci przeszli do partii Kaczyńskiego po przegranych wyborach do Senatu.
 221. Afera mafii VAT w Ministerstwie Finansów– miała działać od listopada 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach i wejściu na stanowisko Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego!  W sprawę zamieszani są bliscy współpracownicy Mariana Banasia.
 222. Afera odpraw w aferze VAT – Wysocy urzędnicy PiS dostali odprawy na odejście z Ministerstwa Finansówpo odkryciu afery VAT!
 223. Afera z pensją po aresztowaniu– Dyrektor oskarżony o aferę VAT w Ministerstwie Finansów siedział w areszcie i dostawał pensję.
 224. Afera emerytalna– PiS nie zapisał w budżecie trzynastych emerytur na 2020 rok i emeryci mogą ich nie dostać, obniżona waloryzacja oraz obniżenie innych świadczeń emerytalnych,
 225. Afera wizowa – Polacy zapłacili za wizy podróże pracowników państwowych firm do USA, żeby wskaźnik odmów spadł i zniesiono wizy. Państwowe spółki masowo występowały o wizy i za to płaciły. Koszty mogą iść w miliony,
 226. Afera z wydłużaniem kolejek do lekarza– czas oczekiwania na wizytę wzrósł dwukrotnie za rządów PiS,
 227. Afera z podwyżkami cen prądu od 2020 roku– według ekspertów co najmniej 8-10%, albo i więcej,
 228. Afera z ASF, które na skutek nieudolności władzy i braku działańw tym zakresie rozprzestrzeniło się już na cały kraj,
 229. Afera z upadkiem polskiego hutnictwa – huta w Krakowie wygasza wielki piec,
 230. Afera z akcyzą na alkohol i papierosy– tuż po wyborach 2019 PiS ogłasza wielką podwyżkę cen alkoholu i papierosów,
 231. Afera korupcji politycznej, wobec senatorów padały groźby– po wyborach PiS próbował zmusić senatorów opozycji do zmiany opcji, brak poszanowania demokratycznych wyborów,
 232. Afera gangsterzy spotykają się z Beatą Szydło i Antonim Macierewiczem,
 233. Afera z oświadczeniem majątkowym Elżbiety Witek– dziwny spadek wartości mieszkania na przestrzeni lat,
 234. Afera z ustawką TVP– „pierwszy” Polak w USA bez wizy okazał się byłym rzecznikiem PiS, znającym się z ważnymi politykami tej partii oraz dziennikarzem TVP,
 235. Afera z anulowanym głosowaniem w Sejmie.Kaczyński nakazał marszałek Sejmu bezprawne anulowanie głosowania i zrobienie drugiego, bo PiS przegrał to pierwsze,
 236. Afera Banasia. Syn Banasia pełnomocnikiem zarząduPekao SA
 237. Żaden z prokuratorów nie chciał oskarżyć kierowcy Seicento,w którego miała wjechać kolumna Beaty Szydło. Podpisał więc prokurator okręgowy.
 238. Pieniądze z PFN były wydawane między innymi na młodego asystenta Antoniego Macierewicza.
 239. Szokująca liczba wypadków i kolizji rządu. 62 limuzyny i samochody stłuczki i wypadki limuzyn SOPw 2019 roku.
 240. Milczenie prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie prowokacji Putina(oskarżanie Polski o wywołanie II Wojny Światowej) i tłumaczenie go, że jest… na urlopie.
 241. 20 tygodni na zdjęcie gipsu kazali czekać dziecku na jednym z SOR.
 242. Afera GetBack – KNF miał opóźniać przekazanie informacji o aferze, co naraziło Polaków na gigantyczne straty finansowe.
 243. Afera ataków na marszałka Senatuoraz jego ludzi, w tym uderzenie ciężką kamerą dyrektor gabinetu marszałka w głowę.
 244. Kradzież 15 milionów złotych przez pracowników CBAz kasy tej służby.
 245. Afera Karczewskiego – tajemnicze zarobki byłego marszałka senatu z PiS, Karczewskiego. Zarobił 400 tysięcy złotych pracując jako senator i jednocześnie w szpitalu?
 246. Afera zagrożenia epidemią koronawirusa. Polscy pracownicy, którzy wrócilii z Chin, ponad 100 osób, nie zostali przebadani ani poddani kwarantannie. Polsce grozi epidemia, rząd nie podejmuje działań  tej sprawie.
 247. Afera z izbą dyscyplinarną, której nie ma.Izba spotyka się i wydaje decyzje, które nie mają mocy prawnej. Sprawa może skończyć się wyrzuceniem Polski z Unii Europejskiej.
 248. Afera represjonowania prokuratorów, którzy brali udział w „marszu tysiąca tóg”– są wzywani na przesłuchania pod absurdalnymi pretekstami.
 249. Afera z ustawą represyjną– prezydent Duda podpisał ustawę, która wprowadza odpowiedzialność sędziów przed politykami. To krok w stronę państwa totalitarnego, oceniają prawnicy. Prawo to jest sprzeczne z zasadami Unii Europejskiej.
 250. Afera wydatków Kancelarii Premiera– Morawiecki wydaje na działanie swojej kancelarii dwa razy więcej niż poprzednicy. Brak umiaru i pokory, pycha!
 251. Afera finansowania 13tek 2020 dla emerytów z Funduszu Solidarnościowego. Zabrali niepełnosprawnym
 252. Afera z zabraniem 2 miliardów złotych chorymna rakach i przekazaniem tych pieniędzy na TVP
 253. Afera z szefową sztabu Andrzeja Dudy– miała rozdawać ulotki w czasie ciszy wyborczej i pogryźć osobę, która ją złapała na gorącym uczynku
 254. Afera z zatrzymaniem i postawieniem zarzutów mężczyźnie, który na wiec z Dudą przyniósł plakat z cytatem z Lecha Wałęsy. Koniec wolności słowa w Polsce?
 255. Afera ze wzrostem luki VAT w budżecie w 2019 roku.Kto ukradł 3 miliardy złotych?
 256. Afera upartyjniania państwa: reklamowanie prywatnej imprezy Gazety Polskiejprzez oficjalny profil Sejmu.
 257. Afera 3 milionów złotych, które dostanie Czesław Bielecki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, na poprawienie własnego projektu.
 258. Afera z wizytą Andrzeja Dudy w lubelskim: rada powiatu przeznaczyła ponad 32 tysiące złotych na organizację wizyty w szkole, zamiast na dzieci dali na prezydenta.
 259. Agresja członków partii Kaczyńskiego. W czasie wizyty prezydenta skarbnik PiS napada na protestujących przeciwko Andrzejowi Dudziei niszczy im baner.
 260. W latach 2017 – 2019 za rządów PiS nie oddano ani kilometra autostrady.
 261. Afera cenzury internetu: 11 marca 2020 roku rząd wprowadził cenzurę internetu w Polsce:wydano zakaz sprzedaży określonych produktów w serwisach Allegro oraz OLX.
 262. Afera z ministrem zdrowia – nie przebadał się po powrocie ze strefy ryzyka!Minister Szumowski przyjechał z Włoch i nie poddał się badaniom, tylko od razu pojechał do pracy. Jeśli przywiózł koronawirusa, zarazi cały rząd.
 263. Afera z brakiem środków ochronnych w szpitalach i brakiem zapasówdla służby zdrowia: rząd miał dużo czasu aby się przygotować na koronawirusa, ale szpitale mogą przestać funkcjonować od kwietnia 2020.
 264. Cenzura internetu wraca! Afera z zakazem sprzedaży środkówochronnych w internecie: Allegro i OLX nie mają możliwości ich sprzedaży! Rząd wprowadza zamordyzm gospodarczy.
 265. Afera z Agencją Rezerw Materiałowych– Agencja wydała blisko 4-letni budżet na węgiel a nie zapewniła zapasów masek i odzieży ochronnej.
 266. Afera z brakiem zaopatrzenia szpitali– szpitale w Polsce błagają o pomoc w zdobyciu środków ochronnych. Brakuje wszystkiego z powodu epidemii koronawirusa.
 267. Afera z zakupem maseczek– rząd zabronił na Allegro, OLX oraz w innych popularnych serwisach internetowych sprzedaży odzieży ochronnej a kontrakt na ich dostawę dostała firma, której prezesem jest radny PiS.
 268. Afera rzekomą pomocą dla firm i z formularzem ZUS– okazuje się, że przedsiębiorcy muszą wypełniać bardzo skomplikowany formularz, aby czasowo wstrzymać składki ZUS a po trzech miesiącach i tak będą musieli zapłacić pełną kwotę!
 269. Afera z betonowym kołem ratunkowym dla gospodarki– w czasie gdy inne rządy wprowadzają bezwarunkową pomoc dla wszystkich z powodu koronawirusa, polski rząd limituje ją do wybranych przypadków i chce pomagać m.in…. bankom.
 270. Afera z kłamstwami władzy na temat przygotowań do koronawirusa– w lutym zapewniali, że Polska jest przygotowana, miesiąc później cały kraj się wali i jest sparaliżowany. M.in. minister zdrowia przyłapany na kłamstwie w sprawie stanu przygotowań.
 271. Afera LOT – narodowy przewoźnik każe sobie słono płacić za bilety „powrót do domu”w czasie epidemii koronawirusa chociaż mógłby tego nie robić, bo PiS nie skorzystał z unijnych mechanizmów wsparcia.
 272. Afera z kodeksem wyborczym– o trzeciej w nocy w Sejmie PiS przegłosował poprawkę, która może wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich, dając prawo do głosowania korespondencyjnego osobom powyżej 60 roku życia (wśród których PiS ma największe poparcie).
 273. Afera podwyżek w Kancelarii Premiera– urzędnicy dostaną podwyżki i premie do 40% wynagrodzenia w czasach epidemii koronawirusa.
 274. Afera z polskimi autobusami elektrycznymi – nigdy ich nie będzie. Fiasko programu PiS, wart blisko 3 mld złotych program zostaje zamknięty.
 275. Afera z wizytą Kaczyńskiego na zamkniętym cmentarzuw czasie epidemii. Miliony Polaków nie mogą odwiedzić swoich bliskich, herszt PiS ma inne prawa niż my.
 276. Afera z nieprzyznaniem pieniędzy na fundację, która zajmuje się dziećmi.Ziobro dał kasę księdzu egzorcyście.
 277. Afera z rozporządzeniem Rady Ministrów, ograniczającym nasze prawa do przemieszczania się.Okazuje się, że ma wadliwe podstawy prawne i jest nielegalne – informuje RPO.
 278. Afera z przekraczaniem uprawnień przez policję.Nielegalny mandat za bieganie.
 279. Afera z brakiem cyfryzacji wyborów.Ministerstwo Cyfryzacji do likwidacji, od pięciu lat nie potrafili wprowadzić bezpiecznego systemu głosowania dla wszystkich!
 280. Afera z policją atakująca ojca z trójką dzieci na własnym podwórku.Nielegalny mandat, zastraszanie dzieci.
 281. Afera z brakiem tablicy pamiątkowej w Smoleńsku.
 282. Afera z wykorzystywaniem żołnierzy z długą bronią przeciwko Polakom w czasie epidemii. To już stan wojenny?
 283. Afera z arogancją władzy w barze w Mikoołowie.Policjant odpytuje klientów… co zamówili.
 284. Afera z głosowaniem na Komisji Finansów w Sejmie.Arogancja przewodniczącego, anulowanie niekorzystnych wyników.
 285. Afera z zamawianiem luksusowych radiowozów dla Krajowej Administracji Skarbowejw czasie epidemii. Zamówienie za 3 miliony złotych.
 286. Afera z rzecznikiem policji.Zamieścił film z brutalnym pobiciem człowieka przez policję, sugerując, że to właściwe metody walki z koronawirusem?
 287. Afera z tarczą antykryzysową, nazywaną betonowymi butami dla przedsiębiorców albo durszlakiem Morawieckiego. Brak pomocy rządu i gigantyczne zwolnienia w czasie epidemii.
 288. Afera z Sanepidem – człowiek 200 razy dzwonił,by uzyskać pomoc, nikt nie odebrał.
 289. Afera z zapisami specustawy– PiS będzie mógł tworzyć obozy pracy i wręczać nakazy pracy.
 290. Afera z prowokacją policji w osiedlowym sklepie. Próbowano kupić coś w godzinach dla seniorów?
 291. Afera z priorytetem przyjmowania polityków PiS i ich rodzin do szpitalii zakładów opieki zdrowotnej. Wszyscy są równi, ale niektóre świnie równiejsze?
 292. Afera z głosowaniem na dwie ręce podczas przepychania ustawyo wyborach w czasie epidemii.
 293. Afera z nowymi podatkami!– Morawiecki zapowiada, że aby walczyć ze skutkami epidemii.. obciąży ludzi nowymi podatkami!
 294. Afera z e-dowodem. Okazało się, że państwowa aplikacjaużywa kradzionego kodu źródłowego.
 295. Afera z nielegalnym wręczaniem mandatów za mycie samochodu. Policja działa wbrew prawu.
 296. Afera z niedziałającym system edukacyjnym.Wieloletnie zaniedbania w cyfryzacji obnażone w czasie epidemii koronzriwusa.
 297. Afera z brakiem zaopatrzenia szpitali w środki ochronne.Wysyłane są śladowe ilości sprzętu.
 298. Afera ze sprzedażą masek ochronnych przez Agencję Rezerw Materiałowychtuż przed wybuchem epidemii.
 299. Afera z zamknięciem wstępu do lasów na ustne polecenie Morawieckiego z powodu epidemii– to absurd!
 300. Afera z testami na koronawirusa tylko za pozwoleniem urzędników!

 

Komentarze
Powiązane artykuły

×

Szukaj w serwisie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych na stronie Wszystko o ciasteczkach.

Akceptuję